VÜCUT ÖLÇÜLERİNİZE UYGUN GELİNLİK SEÇİMİ

Gelinlik Modeli SeçimiHazır koleksiyon gelinlik mi? Kişiye özel tasarım gelinlik mi?

Herşeyden önce gelinlik modeli seçiminizde kendinizi kısıtlamayın. Hazır koleksiyon modellerin yanısıra kişiye özel tasarımları da gözden geçirin. Dikiş kalitesine güvendiğiniz bir modaevine ölçülerinize göre gelinlik yaptırmak bazen iyi bir seçim olabilir. Ama tabii ki hazır koleksiyon gelinlik modellerini de deneyin...

Bütçeye uygun gelinlik modeli herşeyden önemlidir!

Unutmamanız gereken ikinci bir konu da gelinlik modelinizin seçiminde bütçenizi aşmamak olmalıdır. Markadan markaya değişen ve dikiş kalitesinden kaynaklı birçok gelinlik fiyatı ile karşılaşacaksınız. Tabi ki fiyat ne kadar artarsa o kadar albenili gelinliklere hazır olun. Fakat unutmayın ki en güzel gelinlik sizin seçtiğiniz ve içinde kendinizi mutlu hissettiğiniz gelinliktir.

Sıra gelinlik almaya geldi...

Düğün tarihinizden en az 2 ay önce geliniğinize karar vermiş olmalısınız. Hatta düğününüz yaz aylarına denk geliyorsa, modaevlerinin ve gelinlik firmalarının bu aylarda yoğun olduklarını dikkate almak ve siparişinizi dört ay önceden vermek yerinde olur. Zevkine güvendiğiniz kişi veya kişilerle, en az 5-6 firmaya gidin ve görüşün. Yalnız ikiden fazla kişiyle bir gelinlik firması veya modaevine gitmeniz pek yerinde olmaz. Öncelikle ne kadar fazla kişi olursa ortaya o kadar da fazla fikir çıkacaktır. Bu da sizin aklınızın çok fazla karışması anlamına gelir. Fazla kişiyle bir firmaya gidildiğinde, size yardımcı olan firma yetkilileri de zaman zaman zor anlar yaşamaktadırlar. Hatta, müşteri kaybetmek pahasına olsa bile, size verecekleri kısa yanıtlarla adeta sizle çalışmak istemediklerini belirtebilmektedirler.

Gelinlik Modelim Nasıl Olmalıİster sipariş olsun, ister hazır olsun firmayla ilginizi düğün gününe kadar kesmemek akılcı olmaktadır. Düğün koşuşturmasından vücudunuzda birkaç kiloya varan değişiklikler söz konusu olabilir. Bu durumda gelinliğinizde bazı küçük düzeltmeler gerekebilir. Ayrıca, düğün gününüzde gelinliğinizi giydirmek için firmadan bir görevlinin size yardım için gelip gelemeyeceğini de öğrenin. Sizi bir arkadaşınız, anneniz veya akrabanız giydirecekse, bu kişinin gelinliğin ayrıntılarını öğrenmesini sağlayın. Böylece düğün günü gelinlik konusunda bir aksilik yaşanmasının önüne geçmiş olursunuz.

Gelinlik fiyatları...

Gelinlik dikimi, profesyonel ve titiz bir çalışma gerektirir. En iyi gelinlik; ayrıntıların zenginliğe ve şıklığa hizmet ettiği, parçanın bütüne uygun olduğu gelinliktir. En iyi gelinlik; gelinin bedenine uyumlu olarak tasarlanmış olan gelinliktir. Modelinizi seçtiniz; aynı modeli 400 TL ye de bulursunuz 20,000 TL ye de! Farkı yaratan; kumaş, dikiş ve süslemelerde kullanılan malzemelerin kalitesidir. Dikiş kalitesi o kadar önemlidir ki; en pahalı ve kaliteli kumaşı değersiz bir hale getirebilir. Kişiye özel tasarımlarda hata payı hemen hemen hiç yoktur.

Gelinlik modeli seçimine genel olarak bakıldığında;

Toplu gelinlerin narin giyinmesi modelini, rengini ve aksesuarı ona göre seçmesi iyi olur. Toplu gelinlerin bembeyaz bir gelinlik giymesi yanlış olur. Bunun yerine kırık beyaz, krem rengi, vücudu ortadan ikiye bölen modellerde yakalar, dikkat çeken bir eşarp modeli olduğunda, dikkatler kilodan uzaklaşmaktadır.

Sade Gelinlik Modeli Her Zaman ModaGöbek sorunu olan gelinler, çan etek biçiminde bir gelinlik tercih ederlerse uygun olur.

Çok zayıf görünmek de hoş olmaz. Bu sebeple ince ve uzun hanımlar, kabarık etekli modelleri tercih edebilirler.

Kısa boylu hanımların V yakalı veya V kesimli gelinlik giymesi, boyun daha uzun algılanmasını sağlar.

Uzun boylu gelinler, ayakkabılarını gösterecek modeller seçebilirler.

Gelinlik için mekân da çok önem taşır. Bahçe düğünlerinde daha çok çiçek kullanılabilir. Çiçekler ortamdan dolayı gelinlikle bütünlük arz eder. Büyük salonlarda, özel ışıklandırılmış ortamlarda, havuz başı gibi yerlerde yapılacak düğünlerde dantelli, taşlı, ışıltılı bir gelinlik ortama daha çok uyar. Ortama uygun gelinlik modelleri seçimizde Dai Gelinlik Koleksiyonlarını da görmenizi öneririz.

GELİNLİK DETAYLARI

Gelinlik firmalarının bir çoğu gelinliğin teslim tarihini düğünden bir gün öncesine veriyor. Bir yanlışlıkta veya beğenilmeyen ayrıntıda düzeltme için zaman kalmıyor. Gelinliğinizi erken teslim almanız, bir yanlışlık durumunda düzeltme için zaman kazanacağınız anlamına gelir. Gelinliğinizi en az düğünden üç hafta önce teslim alın ama son andaki vücut ölçüsü değişiklikleri için mutlaka opsiyon bırakın.

İşçiliğin pek iyi olamadığı gelinliklerde abartılı süsler çoktur, dikkatli olmakta yarar var!

Başka bir kişinin üzerinde gördüğünüz gelinlik, size göre dikildiğinde aynı havayı yansıtamayabilir. Gelinlik modelinizin kişiliğinizi yansıtması gerektiğini unutmayınız.

Gelinlik modellerinizin seçiminde, düğün yerini de göz önünde bulundurunuz.

Uyumlu bir çift görünümü için, gelinlik modeli seçiminizde damadın fiziksel özelliklerini de göz önünde bulundurun.
Deodorantınızı gelinliğinizi giymeden önce, parfümünüzü ise gelinliğinizi giydikten sonra sıkın. Gelinliğinizin yaka kısmına bir parça kağıt havlu koyarak, makyaj ve parfümün gelinliğinize bulaşmasını önleyebilirsiniz. Parfümün takılara zarar verdiğini biliyoruz. Bunun için takılarınızı en son takın.

2012 Gelinlik Modası İpek TüllerDüğün süresince rahat edebileceğiniz detaylara dikkat etmelisiniz; kol altı payı, etek boyu, aksesuarların sağlamlığı, yedek düğme vb.

Artık bembeyaz gelinlikler pek tercih edilmiyor. Kırık beyaz ve kemik renkleri daha gözde...

Gelinliğinizle beraber hangi aksesuarı kullanacağınızı önceden belirleyip siparişinizi verin.

Gelinlik provalarınızda oturma, yürüme hatta dans egzersizleri yapmayı ihmal etmeyiniz.

Balık Form Gelinlik Modelleriİç çamaşırınızda ve ayakkabınızda düğün günü sorun olmaması için, provaya gitmeden tüm iç giyimlerinizi, ayakkabınızı hazırlayın. Ayakkabınızda veya sütyeninizde olabilecek bir değişilik gelinliğinizin uygunsuz durmasına yol açabilir. Provaya yalnız gitmeyin. Dikkatli bir aile bireyini veya bir arkadaşınızı provaya götürün. Provalarınız sırasında gelinliğin sitiline, rengine ve bedeninize tam oturmasına önem verin. Aklınıza takılan her şeyi prova esnasında terzinize sorun.

Düğün sonrasında gelinliğin saklanması da önemlidir. Gelinliğinizi iyi bir kuru temizlemecide temizlettikten sonra, mümkünse ters yüz edip saklayın. Saklama kılıfının kumaştan olmasına ve hava almasına dikkat edin.


Gelinlik Modelleri Koleksiyonlarımız
2016 Erken Gelinlik Koleksiyonu
2015 Gelinlik Modelleri Koleksiyonu
2014 Gelinlik Modelleri Koleksiyonu
2013 Gelinlik Modelleri Koleksiyonu
Dai 2013 Gelinlik Modelleri Koleksiyonu
DAİ 2012 En Beğenilen Gelinlik Modelleri Koleksiyonları
Dai 2012 Gelinlik Modelleri Koleksiyonu
En Beğenilen Gelinlik Modelleri Dai Gelinlik Markalı
Dantelli Gelinlik Modelleri Dai Gelinlik Markalı
Kalçaya Oturan Gelinlik Modelleri Dai Gelinlik Markalı
Sezon Sonu Gelinlik Modelleri Koleksiyonu
Dünyadan Gelinlik Modelleri Koleksiyonu
Dai 2011 Gelinlik Modelleri Koleksiyonu
Gelinlikler Hakkında Herşey
Gelin Saçı
Gelinlik Ayakkabısı
Gelinlik
Dünyaca Ünlü Gelinlik Markaları
Gelinlik Modelleri